Events
Search Events
Browse By Month
-
Anthony Crolla vs. Ricky Burns (AWE)
Saturday, October 7 AWE (3PM ET/noon PT) Anthony Crolla vs. Ricky Burns (lightweight)
-
Chris Eubank Jr. vs. Avni Yildirim
Saturday, October 7 Audience (TBA) Chris Eubank Jr. vs. Avni Yildirim (WBSS super middleweight)
-
Fidel Maldonado Jr. vs. Ismael Barroso( ESPN Deportes)
Friday, October 13 ESPN Deportes (10PM ET/7 PM PT) Fidel Maldonado Jr. vs. Ismael Barroso (super lightweight)
-
Daniel Lozano vs. Ricardo Rodriguez (TeleMundo)
Friday, October 13 Telemundo (11:35PM ET/PT) Daniel Lozano vs. Ricardo Rodriguez (bantamweight)
-
George Groves vs. Jamie Cox
Saturday, October 14 Audience (TBA) George Groves vs. Jamie Cox (WBA super middleweight title + WBSS)
-
Leo Santa Cruz vs. Chris Avalos (FOX)
Saturday, October 14 FOX (7:30PM ET/4:30PM PT) Leo Santa Cruz vs. Chris Avalos (WBA featherweight “super” title) Abner Mares vs. Andres Gutierrez (WBA featherweight “regular” title)
-
Abner Mares vs. Andres Gutierrez (FOX)
Saturday, October 14 FOX (7:30PM ET/4:30PM PT) Leo Santa Cruz vs. Chris Avalos (WBA featherweight “super” title) Abner Mares vs. Andres Gutierrez (WBA featherweight “regular” title)
-
Erislandy Lara vs. Terrell Gausha (Showtime)
Saturday, October 14 Showtime (10PM ET/7 PM PT) Erislandy Lara vs. Terrell Gausha (WBA junior middleweight title) Jermell Charlo vs. Erickson Lubin (WBC junior middleweight title) Jarrett Hurd vs. Austin Trout (IBF junior middleweight title)
-
Jermell Charlo vs. Erickson Lubin (Showtime)
Saturday, October 14 Showtime (10PM ET/7 PM PT) Erislandy Lara vs. Terrell Gausha (WBA junior middleweight title) Jermell Charlo vs. Erickson Lubin (WBC junior middleweight title) Jarrett Hurd vs. Austin Trout (IBF junior middleweight title)
-
Jarrett Hurd vs. Austin Trout (Showtime)
Saturday, October 14 Showtime (10PM ET/7 PM PT) Erislandy Lara vs. Terrell Gausha (WBA junior middleweight title) Jermell Charlo vs. Erickson Lubin (WBC junior middleweight title) Jarrett Hurd vs. Austin Trout (IBF junior middleweight title)
-
Gabriel Rosado vs. Glen Tapia ( ESPN2)
Thursday, October 19 ESPN2 (11PM ET/8PM PT) Gabriel Rosado vs. Glen Tapia (middleweight)
-
Murat Gassiev vs. Krzysztof Wlodarczyk(WBSS quarterfinal)
Saturday, October 21 AUDIENCE (9:30PM ET/6:30PM PT) Murat Gassiev vs. Krzysztof Wlodarczyk (IBF cruiserweight title) (WBSS quarterfinal)
-
Jezreel Corales vs. Alberto Machado (HBO)
Saturday, October 21 HBO (10:05PM ET/PT) Jezreel Corales vs. Alberto Machado (WBA super featherweight title) Demetrius Andrade vs. Alantez Fox (middleweight) Ryan Burnett vs. Zhanat Zhakiyanov (WBAIBF bantamweight title unification)
-
Demetrius Andrade vs. Alantez Fox (HBO)
Saturday, October 21 HBO (10:05PM ET/PT) Jezreel Corales vs. Alberto Machado (WBA super featherweight title) Demetrius Andrade vs. Alantez Fox (middleweight) Ryan Burnett vs. Zhanat Zhakiyanov (WBAIBF bantamweight title unification)
-
Hassan N’Dam vs. Ryota Murata (ESPN)
Sunday, October 22 ESPN2 (7AM ET, 4AM PT) Hassan N’Dam vs. Ryota Murata (WBA “regular” middleweight title)
No more events this month